Spinning

18. července 2011 v 17:16 | Dieta |  Cvičení
Spinning je účinné skupinové cvičení na stacionárních kolech (spinbike, spinner), které propojuje hudbu, motivaci a představivost s přesně určeným tréninkem.Spinning vznikl původně jako součást tréninku na cyklistický závod "Race Across America", kdy si jeden ze závodníků chtěl alespoň částečně přesunout trénink dovnitř. Dnes je to jedna z nejvyhledávanějších aktivit, kterou mohou provozovat lidé v každém věku na různé úrovni zdatnosti.
Spinning program se vytváří tak, aby co nejvíce odpovídal individuálním předpokladům cvičenců. Program vzniká kombinací pěti stylů jízdy a tři pozice rukou, tempo určuje rytmus hudby. Tento mladý aerobní sport probíhá pod vedením odborného lektora. Spinning není náročný na koordinaci pohybů a nezatěžuje kloubní systém, dochází k procvičení svalů nohou, hýždí, paží a trupu.

Průběh hodiny spinningu

Cvičení probíhá v různých terénech, v každém z nich simulujeme dvě pozice - v sedle a ze sedla. Jezdit se může buď na rovině (zpravidla nižší zátěž), nebo po kopcích (těžší zátěž). Následují těžší úrovně - rovina ze sedla (running) a kopec (kopec ze sedla) ve stoje. Pro zdokonalení technik v sedle a ze sedla následují skoky a sprint. V průběhu celého cvičení je důležité rytmické uvolnění, efektivní šlapání, vizualizace a dýchaní. Po cvičení následuje strečink a relaxace.

Na co je spinning dobrý

Spinning je určen zejména pro ty, kteří si chtějí zlepšit svou fyzickou kondici a/nebo zhubnout. Umožní vám vytvarovat postavu (zejména nohy a zadeček), aniž byste zatěžovali klouby. Spinning je také vhodný jako doplněk tréninků pro sportovce.

Co je ke cvičení potřeba

Ke cvičení spinningu budete potřebovat sportovní oblečení ze savého materiálu (doporučují se také cyklistické šortky), obuv s pevnou podrážkou, nezapomeňte na pití a ručník.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se ti líbí moje stránky?

Super:-)
Dobrý...
Nic extra...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama