Příjemná očista těla

18. července 2011 v 14:26 | Dieta |  Zdraví
Hledáte relax, chcete zdokonalit svou postavu nebo nastartovat hubnutí? Zaměřte svou pozornost na lymfatické masáže. Jsou přesně tím, co hledáte.
Snad ani neexistuje ideálnější spojení estetického a zdravotního hlediska, jako je tomu v případě lymfodrenáží. V současné době si je můžete dopřát jak v manuálně ruční podobě v masérských salonech, tak v podobě přístrojových masáží v estetických a medicínských centrech.

Čistička těla

Lymfatický systém v našem těle odpovídá za sběr a odplavování odpadních látek z tělesných tkání. Jako takový je součástí imunitního systému, tudíž péčí o jeho správné fungování vlastně vykonáváme ideální prevenci před onemocněním. U zdravého člověka za normálních okolností se odplaví lymfatickým systémem až 2 litry tekutin obsahujících vodu, bílkoviny, tuky, soli, ale i odumřelé buňky, bakterie a látky nevyužité při metabolických pochodech. Když je pak tenhle systém přetížený, škodliviny, které neodtekly, se nahromadí, čímž vznikají nejen bolestivé otoky, ale i řada dalších zdravotních (i estetických) potíží.

Povzbuzení lymfatických "kanálků"

Kromě zdravého jídelníčku, poctivého pitného režimu a pravidelného pohybu je lymfatická masáž jedinou možností, jak tok lymfy zrychlit a tím se postarat o rychlejší odplavení škodlivých látek z těla. Lymfatické masáže se obvykle doporučují při léčbě otoků, jako regenerace po sportovních výkonech, při migrénách, ke zlepšení stavu aknózní pokožky, ke zmírnění či prevenci celulitidy, k prevenci křečových žil i k dosažení lepších výsledků po liposukcích. Vyhledávané jsou ale i pro detoxikační a příjemně relaxační účinky.

Spálit nežádoucí kila

Ten, kdo se právě odhodlává začít hubnout, i ten, kdo hubnout začal, ale nedaří se mu, by měl také zajít na lymfatickou masáž. Rozproudění lymfy prostřednictvím masáže dokonale pročistí tělo od zadržovaných tuků, toxinů a tekutin a nastartuje ho pro nastávající hubnutí. Lymfatický systém totiž mnohdy nestíhá (třeba v důsledku špatné životosprávy) odplavovat zbytky produktů látkové výměny a ty se pak hromadí v tukových buňkách zvětšujících svůj objem. Nás pak trápí pomerančová kůže a otoky.

Manuálně nebo přístrojem

Lymfodrenáže aneb lymfatické masáže jsou založené na anatomických a fyziologických poznatcích o lymfatickém systému, toku lymfy a umístění lymfatických uzlin.
Cíleným tlakem na konkrétní místa se pak stimuluje činnost systému, obnovuje se průchodnost lymfy v kritických místech a zrychluje se odvádění škodlivin z těla. Ze začátku se doporučuje absolvovat ji dvakrát týdně po dobu jednoho až dvou měsíců a pak stačí jedna masáž jednou za měsíc. Ruční masáž je osobnější, měl by ji vykonávat vystudovaný fyzioterapeut, který důkladně řeší konkrétní problém či bolest. Ovšem pozor, raději si předem zjistěte, zda má potřebné odborné zkušenosti. Když se rozhodnete jít na masáž přístrojovou, bude možná přístup méně osobní, ale programy, které přístroje nabízejí, jsou spolehlivé díky certifikované technice a ověřeným výsledkům.

NA VLASTNÍ KŮŽI V CENTRU ESTETICKÉ MEDICÍNY MEDICONET

"Na lymfatickou masáž pomocí přístroje jsem se těšila. Na klinice Mediconet se mi dostalo velice příjemné procedury zaměřené na detoxikaci organismu.
S mojí terapeutkou Huguette Marešovou jsme si nejdřív trochu povídaly o možnostech lymfatických masáží, pak jsem dostala papírové "punčocháče", hupla do vzduchových návleků zabezpečujících masáž a čekala na první pocity. Ze začátku jsem cítila jen mírné šimrání na nohách, ale když BTL (přístroj na lymfodrenáže) začalo pumpovat vzduch a masírovat mi chodidla jemnými rytmickými tlakovými vlnami, zcela jsem se masáži oddala. Masáž tedy začala u chodidel, potom následovala masáž horní poloviny nohou, po ní dolní.
Tyto oblasti se průběžně prostřídaly. Pak přišlo na řadu břicho a zadek. Při masáži břicha mi v něm mírně začalo kručet. U zadních partií jsem si zase představovala, jak se mi hezky dávají do chodu zimní tukové zásobičky na zadečku. Pak se masáž několikrát zopakovala. Po skončení procedury mě terapeutická specialistka upozornila na možná rizika spojená s detoxem (bolesti hlavy, časté močení, únava anebo naopak příval energie), ale naštěstí mi stačilo jen doplnit tekutiny a dát si lehkou večeři a po zbytek večera vychutnávat pocit lehkosti a očištění.
Přístrojovou lymfatickou masáž určitě všem doporučuji."
Víte že … lymfatický systém očišťuje organismus od škodlivin vzniklých při běžných funkcích orgánů i od škodlivin z vnějšího prostředí přijatých vzduchem a potravou?
Co si ještě dopřát: Kromě detoxikační terapie si pomocí přístroje BTL-6000 Lymphastim, který funguje na principu intermitentní (střídavé), přístrojové komprese (stlačování) a pracuje s postupující tlakovou vlnou umožňující kompresní lymfodrenáž, můžete např. dopřát:
* wellness programy: proti celulitidě, pro relaxaci a regeneraci, k zeštíhlení a ke zlepšení stavu pokožky
* medical programy: otékání kotníků, otoky v břiše, syndrom karpálního tunelu, diabetická angiopatie, sklon k infekčním chorobám z oslabení imunitního systému, migrény, úponové bolesti, křečové žíly.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se ti líbí moje stránky?

Super:-)
Dobrý...
Nic extra...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama