Aerobic

18. července 2011 v 17:08 | Dieta |  Cvičení
Aerobic je kondiční cvičení při hudbě, které je zaměřené na rozvoj oběhové soustavy a na zvýšení úrovně vytrvalosti a výkonnosti. Jak už samotný název napovídá, jedná se o aerobní formu cvičení, kdy je cvičení vykonáváno středně vysokou intenzitou (tedy bez vzniku kyslíkového dluhu).
Existuje celá řada druhů aerobiku, pro všechny je ale společný základ. Skupinku cvičenců řídí instruktor, který jim předcvičuje choreografii a měl by také radit, jak správně provádět cviky. V první části hodiny je nutné se nejprve zahřát a protáhnout, pak se cvičí 1 - 3 choreografie (tzv. blok aerobního cvičení) a následně probíhá posilovací část a strečink. Hodina trvá různě dlouho, zpravidla však 45 - 60 minut.

Druhy aerobicu

Mezi speciální druhy aerobiku se řadí například:
  • kick-box aerobic - kombinuje prvky kick-boxu a aerobiku
  • bodystyling
  • dance aerobic - choreografie jsou zaměřené více tanečně
  • aqua aerobic - jedná se o provádění cviků ve vodě, používají se různé pomůcky, které napomáhají zapojit všechny svaly
  • step aerobic - při choreografiích či posilování se hojně využívá stepper

Na co je aerobic dobrý

Pokud cvičíte aerobic pravidelně, pomůže vám zpevnit svaly a zhubnout, případně si udržet stabilní váhu. Aerobic má pozitivní vliv na funkci pohybového ústrojí a příznivě ovlivňuje také nervovou soustavu.

Kdo může aerobic cvičit

Aerobic cvičí především ženy, ale muži se mohou samozřejmě také přidat. Existují různé úrovně cvičení, takže je možné hodiny aerobiku navštěvovat v různém věku a s různou úrovní kondice. Navíc se dá cvičit také doma - můžete si totiž pořídit kazety či dvd s nahranými hodinami.
Cvičení aerobiku se příliš nedoporučuje, jestliže máte problémy s klouby. Vhodné není ani s aerobicem začínat v těhotenství.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se ti líbí moje stránky?

Super:-)
Dobrý...
Nic extra...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama